Pages Menu

pendik diş,pendik diş hekimi

Yeni Başlayan Bir Çürük Artık Kabuslarınıza Girmesin

Yeni Başlayan Bir Çürük Artık Kabuslarınıza Girmesin

Dişlerde yeni başlamış, henüz dolgu yapmak için açmaya kıyamadığımız çürükler olduğu zaman, dişlerinizi daha sık fırçalayın diş ipi kullanın, flor uygulayalım .. gibi çürüğü iyileştirmeyen sadece ilerlemesini yavaşlatan seçeneklerimiz vardı. Ve eninde sonunda o çürük artıp dolgu gerektiren hale geliyordu.Artık bu yeni başlamış çürükler için de bir tedavi seçeneğimiz var.

Ne Yapabiliriz?

Bu teknolojinin adı “icon” dur.İçerdiği diş minesini yenileyen maddeler sayesinde kısa ve acısız bir seans ile başlangıç halindeki çürüklerden kurtulmak artık mümkün..

Diş yüzeyinde herhangi bir delinme olmadan, beyaz ya da kahverengi tonlarda çürük başlangıçları varlığında, çürük başlangıcı olan bölgede diş üzerinde asitle çok az bir aşındırma yapılarak hastalıklı dokunun uzaklaşması sağlanır. Sonra diş yapısının kendisini yeniden yapmasını sağlayan jel sürülür. Dolgu yapılmasına gerek kalmadan, dişin uyuşturulma ihtiyacı olmadan diş çürükten kurtulmuş olur.

 

Özellikle tel tedavileri sonrası dişlerin ön yüzeylerinde başlayan beyaz ve kahverengi lekeler olarak gözüken çürükler, bu sistemle tedavi edilebilmektedir.