Pages Menu

pendik diş,pendik diş hekimi

Gülüşünüzü Gösterin Tellerinizi Değil/İnvisalign

Gülüşünüzü Gösterin Tellerinizi Değil/İnvisalign

Hiç bir şey kalpten gelen gerçek bir gülüş kadar önemli değildir. İş hayatınızda ya da sosyal hayatınızda, çekici bir gülüşe sahip olmak sizi daha mutlu ve rahat kılar;iyi bir izlenim bırakmanızı sağlar.

Klasik braketli sistemin yerini gelişen teknoloji ile artık daha konforlu, daha zararsız ve kesinlikle estetik bir sistem alıyor. Şeffaf plaklar..

 Şeffaf plaklar kullanılarak yapılan ortodontik tedavide, klasik braketli sistemde yapılabilen tedavilerin hemen hepsi yapılabilir. Ağız- çene dışından eklenen aparatlar ve ortognatik cerrahi gerektimeyen hemen her vaka, şeffaf plaklar yardımı ile tedavi edilebilir.

İnvisalign, Amerika ‘da üretilen bir üründür.

Özel lazer sistemi kullanılarak üretilen modeller üzerinde, yine özel üretim plaklar kullanılır. Smart Trcak denilen bu plaklar, şu anda en iyi dayanıklılık ve verimlilik gösteren ortodontik tedavi plaklarıdır.

İnvisalign  şeffaf plak ile ortodontik tedavi sisteminde, plakların en etkili şekilde kullanılabilmesi için dişler üzerinde kompozit materyalinden kuvvet alma noktaları hazırlanır. Tedavi bitiminde bu noktalar dişe herhangi bir zarar vermeden çıkarilabilir.

 İnvisalign, klasik braketler gibi metal içermediği için alerji riski taşımamaktadır.

İnvisalign takıp çıkarılabilen bir ürün olduğu için, istediğiniz her şeyi yemeye devam edebilir,hayat standardınızdan ödün vermezsiniz.

İnvisalign ile ilgili bir araştırma, tedavi sırasında dahi ağızda çürük riskinin artmadığını göstermiştir. Elbette dişlerinizi hiç fırçalamazsanız dişer çürüyecektir ancak bu invisalign tedavisi olmasa da başınıza gelecek bir sonuç :)

İnvisalign ile Tedaviniz

İnvisalign tedaviniz, tedavi için uygun olup olmadığınızı belirlemek üzere yapılacak muayeneniz ile başlar.

Ağızdan alınan ölçü Align Technology ‘e gönderilir. Burada dişleriniz bilgisayar ortamına aktarılır ve durumu uzman doktorlar tarafından incelenir.

 

Size özel hazırlanan bir tedavi planı ile,tedavinizin aşama aşama her hali ve bittiği zaman dişlerinizin geleceği durumu bilgisayar ortamı similasyonu ile daha tedavinizin başında görebilirsiniz.

Hazırlanan tedavi planı onaylandıktan sonra,yine size özel olarak hazırlanan şeffaf plaklarınız gelir . Her 14 gün de bir yeni plaklarınızı kullanarak dişlerinizdeki değişimi keyifle seyredersiniz.

Tedavi 9 ay ile 2 yıl arasında değişen bir süreçtir.

İnvisalign tedavisi sonrası da, klasik braketli sistemlerde olduğu gibi tedavide geri dönüş yaşanmaması için koruyucu idame tedavisi uygulanması gerekmektedir. Bu tedavi klasik braketli sistemlerde olduğu gibi invisalign için de en az tedavinizin sürdüğü kadar sürmelidir. Aksi taktirde geri dönüşler kaçınılmazdır.

Şeffaf plak sistemlerinde ,klasik braketlerde yaşadığınız sıkıntıları yaşamazsınız. Örneğin;

* Ağız içinde canınızdan bezdiren yaralar oluşmaz.

* Çorba bile içmenizi engelleyen ağrılar yaşamazsınız.

* İstediğiniz her şeyi yer ve içersiniz,çünkü yemek yerken plaklarınızı çıkarısınız.

*Rahatlıkla gülümsemeye devam edersiniz.

Klasik tel tedavisine göre biraz daha maliyetli olsa da; kendine güvenen ışıltılı bir gülümseme buna değer..