6.Ayda Kontrol

Neden diş hekimleri sürekli kontrol kontrol diye tutturur? Sizce daha çok para kazanmak için mi?

Aksine aslında siz her 6 ayda 1 dişlerinizi kontrol ettirdiğiniz zaman protez yada kanal tedavisi gibi daha çok paraya mal olan işlemlere ihtiyacınız azalacaktır.

Siz “benim bir sorunum yok,ağrım yok” diye düşünseniz de, farkında olmadığınız çürükleriniz olabilir.

Çürükler başladıkları anda hemen ağrı sızı hassasiyet yapmazlar. Dişi besleyen sinir ve damar paketine yaklaştıkça çürük kendisini daha çok hissettirir.

Düzenli olarak yapılan kontroller, başlayan bir erken dönem çürüğüne müdahale edilmesini sağlar. Böylece size daha ağrı vermeden dişinizi tedavi ettirmiş olursunuz. Beklediğiniz zaman kanal tedavisi gerektirip ağrı yapabilecek, yüzünüzü şişirebilecek bir diş, 6 ayda 1 düzenli olarak yapılan bir diş hekimi kontrolü ile dolgu ile kurtulabilir . Çekilip yerine köprü yada implant gerektirecek bir diş rutin kontroller sayesinde ağızda tutulabilir. Paranız cebinizde kalır. Tedavi için ayıracağınız zaman da azalır.

Zamanla alışkanlık haline gelen düzenli diş hekimi kontrolleri sayesinde yeni çürükler ile uğraşmadan sağlıklı dişlerinizi bir ömür kullanabilir, takma diş kullanmak zorunda kalmayan bir torun sahibi olabilirsiniz.